| Emil_Andrey_1997 a întrebat:

Ar fi buna o placa video integrata? Adica sa mearga bine niste jocuri gen starcraft 2, minecraft etc? Pentru ca as vrea sa imi iau un pc nou si gasesc numai calculatoare cu placi video integrate la bugetul care il am, cel mai bun raspuns funda big grin

10 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti faci un pc pe componente, iesi si mai ieftin si iti faci si un pc mai bun.Inregistreaza-te pe pc garage, du-te pe forum, fa un topic acolo si te ajuta baietii.

| IulianP a răspuns:

Depinde despre ce integrata este vorba.
Ce buget ai pentru PC?

| Emil_Andrey_1997 explică (pentru IulianP):

Placa este Ati Radeon ES1000
Bugetul e de cam 700 de lei(7 milioane)

| niitraam a răspuns:

Da ar fi foarte utila o placa video integrata dar cred ca mai bine e sa-ti iei TU o placa video dar depinde de bugetul pe care il ai.

| Rey_Rey_1990 a răspuns:

E ok, daca placa video este dedicata, eu mi-am luat un laptop Samsung de pe eMAG cu placa video itegreta dedicata si merge perfect si minecraftul si starcraft2

| AlaskaWF a răspuns:

Pai iti poti lua unul cu Radeon nu costa mult cred ca te incadrezi in 800-900 lei.

| Pitigoi14 a răspuns:

Eu zic sa nu iti iei integrala.Am o placa integrala de 1gb si nu mergea gta 4 si am luat o placa tot de 1gb si merge gta 4 si cea integrata nu merge impreuna cu cea nou, doar cea noua.

| floreaeric123456789 a răspuns:

Nice! I just got a Minecraft card code for FREE! :D http://freeminecraft.cc

| Georgebig a răspuns:

SWEET! I just got a free Minecraft card code at http://minecraftcode.me/