| Dontforgettosmile a întrebat:

Are ceva daca las wifi-ul de pe telefon pornit toata ziua? Adica si conectat la un router. Iar seara il inchid? Ca odata l-am lasat deschis seara si telefonul avea baterie 15 % si dimineata era inchis deja.

4 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Nu îţi distruge telefonul, doar că îţi " mănâncă " bateria! Te trezeşti cu 0% baterie dacă îl laşi aprins o zi întreagă!

| emilyemy27 a răspuns:

Hf

| emilyemy27 a răspuns:

Wifi-ul iti ia foarte mult din baterie...Te sfatuiesc sa nu-l mai lasi pornit toata ziua. :*

| Anne_Anna_2000 a răspuns:

Nu e adevarat, deci daca umbli pe el cat timp e aprins, consuma, dr daa e in chis, nu consuma si eu credeam asta dar am fost la unde am luat telefoanele si mi-a zis ca nu are nicio problema, am decis sa experimentez si am incercat seara - 8% baterie dimineata - tot 8% baterie. poate atunci tia fot bluethoot-ul sau alta aplicatie aprinsa ca alea consuma dar wi-fi-ul, NU!