| mihai995 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o carcasa noua pentru pc meu da nu stiu de care sa iau, tin sa mentionez ca placa de baza are soket 775. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Orice carcasa vrei tu. Singura incompatibilitate ar fi daca ai placa de baza ATX si carcasa pe care vrei s-o iei este mATX. Verifica pentru a fi sigur ce format este placa de baza, iar pentru carcasa important ar fi designul (cat de aerisita este carcasa, cum arata etc.)

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ca sa nu apara problme, e indiferent daca ai atx, matx etc, alege oricare, strict de aici http://bit.ly/YKKYPG

| AxelBv a răspuns:

Irelevant socket-ul procesorului pentru alegerea carcasei.

| RXBlade a răspuns:

Eu iti recomand sa verifici si tu la un magazin special pentru PC, sa incerci mai multe carcase, nu conteaza placa de baza si astea, conteaza doar sa se potriveasca.

FUNDA?