| Paul1126 a întrebat:

As vrea sa imi fac PC-u de la zero...ce placa de baza recomandati, procesor?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Niste intrebari, tinand cont ca genul asta de intrebari e intalnit la cei care nu au foarte multa experienta.
1. Cand vrei sa cumperi sistemul
2. Ce buget ai?
3. La ce vrei sa folosesti sistemul?

| Jipa95 a răspuns:

In ce activitati vrei sa folosesti pc-ul, si ce buget ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai spune si bugetul ti-as recomanda ceva, pentru ca asa de la mine din burta, ti-as recomanda i7 5960X si Asrock X99 Extreme 11

| hypentakill a răspuns:

Budget, domeniu de utilizare, preferinte personale...

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Iti recomand piese it second hand daca ai buget marisor marefer la 5-6 m iti faci pc bunicel iti recomand un site de conponente pc cu garantie daca ti se intampla ceva la conponente i le trimiti lor si or tile schimba or ti le repara PD MEDIA Scrie pe google are piese it

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Si recomandarile mele sunt sa ai conponente amd(ma refer la placa de baza am2+ am3 procesor amd )

| JohnnySilverhand a răspuns:

Pana nu spui ce buget ai, e cam greu sa primesti raspunsuri.

| Robert_Mihai_2000 a răspuns:

Iti recomand un procesor i4, 4gb pe ram, placa vido neaparat nividia. Funda?

Răspuns utilizator avertizat