| alex2009 a întrebat:

As vrea sa invat sa fac un sait care ma ajuta sa imi explice? Multumesc

Răspuns Câştigător
| snepy a răspuns:

Salut alex2009, din cate am invatat eu in 18 ani de viata, "SAIT" se scrie "site", si este in engleza, corect se spune, web site, adica adresa web (adresa de internet ), bun
ca sa faci SITE, trebuie sa stii Mysql, HTML, Java, Macromedia, DHTML, etc
Pentru asta, trebuie sa inveti foarte mult ca sunt foarte multe coduri, si de acolo poti crea un site cu ajutorul programului Dreamweaver de la Adobe, trebuie sa inveti Flash, si apoi dupa ce ai invatat tot, si ai reusit sa faci un "SAIT" in Dreamweaver, trebuie sa platesti un Webhost, ca sa iti urci site-ul.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a-ti face un site, iti trebuie un server, unde sa postezi (gratis sau contra cost), minim un editor HTML, un pic de dexteritate si cunostinte de baza despre programare web. Toate le gasesti pe net, cu Google.
Evident, cunoasterea limbii engleze este un mare avantaj.

| videoblog a răspuns:

Incearca mai intai un blog - uite aici hosturi romanesti - http://www.bagatare.ro/2009/09/17/unde-pot-sa-imi-fac-un-blog/

| asya a răspuns:

@snepy iti dai seama ca a inteles tot ce ai zis...de aceea cred ca se intoarce la messenger si hi5!

| Cosmin_2153 a răspuns:

Invata HTML si CSS si un program de editare grafica (Photoshop ar fi ideal). cauta pe google, sunt sute, mii de site-uri care te invata. Engleza e obligatorie...

dupa ce stii bine astea doua, poti sa treci si la altele gen baze de date, programare, etc

succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe site-ul http://www.videotutorial.ro, ca o sa gasesti daca cauti bine.