| alexa_7084 a întrebat:

As vrea sa modific o poza cu oameni adica sa schimb culoarea pielii a parului...Cum as putea sa fac asta si cu ce program?

Răspuns Câştigător
| ramonna a răspuns:

MakeUp Pilot

12 răspunsuri:
| astertix09 a răspuns:

Ai de ales din mai multe programe: Photoshop daca vrei sa faci ceva profesional pentru tiparit in publicatii comerciale. Gimp daca vrei sa faci ceva care sa fie utilizat pe calculator sau pe web. Ai pagini online care au instrumentele astea. http://aviary.com/ sau www.pixlr.com.
Pentru toate astea trebuie sa stapanesti tehnicile diferitelor tipuri de selectii, sa stii sa lucrezi cu mastile, cu straturile (layers).
Iti recomand sa cauti pe youtube sau metacafe. Exact ce vrei tu sa faci. In engleza ar fi o idee sa cauti cu termenii how to change hair color sau change eye color si vei gasi sute de filmulete demonstrative care iti vor fi utile.

| mcandr3y a răspuns:

Photoshop... trimite-mi mie poza si poate pot sa te ajut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Photoshop - Hue saturation sau remplace colors

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista multe programe Photoshop Picasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu am de modificat culorile de la cateva calendare daca ma puteti ajuta cu vreun program sau ceva mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei raspuns i-a idul alexandru_boss_0797

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce program as putea modifica culoarea pielii. sa o fac mai bronzata? plsbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Photoinstrument descarca-l de pe net

| doar.eu a răspuns:

Photoshop.
Uite aici un site care iti arata cum sa retusezi poze in phoroshop: http://www.tutorialul.ro/Photoshop-Retusare-Foto/
mai gasesti si pe youtube tutoriale :P sper ca te-am putut ajuta

| kAps UNikA a răspuns:

Buna intra pe:~ http://funny.pho.to/ru/investigation/ si ai sa gasesti!