| CataVegas a întrebat:

As vrea sa stiu daca sse poate sa pun hard disk de calculator la laptop dau funda pentru cine ma ajutaa va rog frum daca stiti!

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Laptopul are un model propriu de HDD, mai mic ca dimensiune.
Nu numai ca nu poti folosi un HDD de PC, dar atentie si ce HDD de laptop folosesti. Vei vedea pe toate siturile si in magazine dimensiunea exacta (Lxlxh), ai grija sa corespunda cu dimensiunile HDD actual.
Daca vrei sa stochezi arhiva (date, filme, poze) poti apela la un HDD extern, preferabil cu alimentare proprie.
Bafta

| ionut1980 a răspuns:

Nu, doar hdd extern si conectat prin usb.

| suntpeval a răspuns:

Nu poti (asta daca nu te refereai la HDD extern).