| andrei95 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce se intampla cu monitorul meu deoarece cateaodata cand aprind calculatoru monitorul ramane in standby si nu se aude un sunet specific ca si cum ar fi de la rami

Răspuns Câştigător
| MysteriousVIP a răspuns:

Asta am patit si eu... avem un Monitor mai vechi. si l-am schimbat cu un LCD si tot nu a mers laughing problema era de la placa video. era scoasa din suport. am impins-o la loc. si a mers., am dat si bani degeaba pe LCD...straight face

4 răspunsuri:
| bestmusik a răspuns:

Monitorul n-are nicio treaba cu ramii.Incearca sa misti din spatele minitorului firul ala care face legatura dintre unitate si monitor.

| laurentiu a răspuns:

Verifica daca ai rami pusi bine, sau putea sa fie scos putin.si mie tot asa imi facea nu se aprindea si se auzea un ticait enervant, am desfacut carcasa la unitate am fortat putin rami sa intre in placuta aia si gata...

| andrei95 explică:

Deci oare doar placa video e de vina adica nu e pusa bine sau mai este si altceva si daca da cum as putea sa rezolv

| andrei95 explică:

Gata s-a rezolvat inainte sa-l arunc pe geam se pare ca la placa video nu era fixat cum trebuie un cablu