| alex5259 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce telefon ati prefera dintre : Samsung Galaxy S3 si Samsung Galaxy S4 *Mini*, si de ce. Funda happy

5 răspunsuri:
| CristinaMaria1987 a răspuns:

S3 este mult mai bun decat S4 mini
http://bit.ly/1hKBSKZ (link generat de conversion marketing)

Răspuns utilizator avertizat
| atomescu a răspuns:

Salut,

Pana la urma hai sa le comparam sa vedem care e mai bun nu?

Uite:

S4 mini are un procesor mai bun care functioneaza la o frecventa de 1700 iar s3 functioneaza doar la 1400
S4 mini are dimensiuni mai mari
S4 mini are 1.5 gb ram iar s3 are doar 1gb
Ambele au camera principala de 8mp si secunadara de 1.9

Una peste alta as zice sa te axezi catre S4 mini din cauza procesorului si a ram-ului mai mare. Il gasesti aici redus: http://bit.ly/1l5dvaR si in josul respectivei pagini mai poti sa vezi si opinia cumparatorilor.

| nexus9710 a răspuns:

Ambele sunt bune dar iti recomand Galaxy S3, are un ecran de 4.8 inches, rezolutie 720 x 1280 pixels, 306ppi
procesor quad-core de 1.4 cortex a9

| BoBo7752 a răspuns:

Din punct de vedere tehnologic, s3-ul e mult mai performant decat s4 mini, acum depinde pentru ce iti trebuie. Daca vrei sa vezi un video pe telefon, alegi s3-ul, la fel si pentru jocuri. Pentru muzica, in schimb, si alte aplicatii, ca Scribd, Skype, Facebook, Messenger, Team viewer, Whatsapp, sau poate doar ca sa initializezi apeluri sau sa scrii mesaje, alege s4 mini. Asta e parerea mea, acum faci cum vrei. Uite, poti accesa si un site. http://www.phonearena.com/....../7788,6330