| compcris00 a întrebat:

Asa o intrebare.Deci am un pc care cind il porneam scoate un zogomot odatat la 2 sec asa incontinuu destul de tare. Dupa ce l-am desfacut si nu stiu ce naiba i-am mai facut cind il pornesc monitoru toot nu-mi arata nimic, dar biziitul a disparut, ce poate fi?

7 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

De cate ori face acel sunet si cu ce intensitate?

| compcris00 explică (pentru MskDesign):

Deci il pornesc nu arata nimic si deja nu se mai aude nimic pur si simplu ecran black.

| vladionut94 a răspuns:

Si eu am patit asta ori este de la placa video ori de la procesor sau de la rami dar eu it recomand scoate rami si bagai la loc daca nu merge fai un reset la bios prin scoatere baterie timp de 5 min si scoate jumperu pe pe placa de baza ps: conecteazal la hdmi sau aruncal la gunoi probabil este vechi

| floringabor a răspuns:

Asta este de la procesor. Si eu am patit ca atunci cand il porneam suna cateva minute ca si tractorul. Necesita sa iti cumperi o alta placa de baza cu procesor

| ColacMarius a răspuns:

Eu am patit asa, vezi daca nu cumva e HDD -ul de vina, intra in bios si vezi daca il recunoaste, daca nu il recunoaste insramna ca s-a ars hardul :/

| floringabor a răspuns (pentru ColacMarius):

Cand hardul in care este windows-ul este ars, nu are zgomot ci nu se deschide calculatorul scriind ca nu detecteaza Master; iar daca este ars alt hard, dispare hardul de la Computer (My Computer) si suna ca si cum s-ar restarta calculatorul

| ColacMarius a răspuns:

Scoate sunet, doar cu el in mana am stat si auzeam foarte clar ca bipuie, iar in Bios nu recunoștea hdd-ul