| Bin_Husein_Ahmed_1997 a întrebat:

Astazi mi-am luat note 4 si am vazut ca pe youtube merge numai 720p nici full hd nu merge(1080p)

de ce nu merge full hd/2k

de unde pot s aumblu sa dau full hd/2k

De ce nu vrea 2k nici full hd nu merge
Vă rog administrare sâni aprobați postarea

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce bine-ar fi daca ar cere un test iq inainte sa cumperi un telefon inteligent, care e mai inteligent decat utilizatorul.
1. Nu merge 2k pentru ca nu ai continut 2k. Cate videoclipuri 2k ai vazut tu pe youtube?
2. posibil sa se aplice asta si la 1. ma refer la full hd.
3. Nu poti.
4. Ecranul e mic. Ei au dezactivat 2k-ul iar full hd-ul trebuia sa fie dar ma rog. Ideea e ca nu are sens sa streseze hardware-ul cu filme 2k pe youtube. Calitatea pe care o vezi tu e cam tot aia, dar iti face bateria praf tie si alora de la youtube le consuma resurse aiurea.

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru sltlp):

Am pe gapaxy s4 calitate full hd și pot s-o schimb iar pe note 4 am 720p adică hd la un video full hd
De ce ce are

| sltlp a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

ASta e implementare si din soft, uitasem sa mentionez big grin. La oneplus spre ex e tot asa.

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru sltlp):

Deci e din soft? pai și crezi ca se va rezolva aceasta problema?

| sltlp a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

Probabil dupa un update. TEmporar doar 4.4.2 si android L au activata optiunea ca sa redea peste 720p din ce stiu eu.

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru sltlp):

4.4.2 și android l?
Deci după un udate la android 5.0 note 4 va putea sa meargă full hd pe youtube sau 2k?

| sltlp a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

Teoretic da