| imsoweird a întrebat:

Atunci cand intru pe un site a carui terminatie e ".com" se transforma in ".at" si e in germana. Nu stiu cum pot face sa nu se mai transforme automat in "at.". Problema asta este numai atunci cand accesez siteul pe calculatorul meu. Some help?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se intampla la un site anume, sau la orice site?

daca e la orice site incearca alt browser

| LTAA a răspuns:

O anumita companie cumpara domenii cu acelasi nume din toate tarile, pe care apoi le redirectioneaza catre anumite pagini Web, din diferite tari, dupa IP-urile calculatoarelor, pentru a se evita paginile false.
Probabil ai IP de Austria, or Browser-ul este prost setat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai instalat cumva browserul in limba germana? incearca sa modifici browserul in limba Romana daca se poate. daca nu, dezinstaleaza-l si reinstaleaza unul in limba engleza sau romana.

| imsoweird explică:

Va multumesc!