| Cristian2003 a întrebat:

Atunci cand vrei sa descarci un joc de pe play store si iti apare "dispozitivul nu are spatiu suficient" sau "nu exista suficient spatiu pe dispozitiv" ce inseamna si cum pot sa fac ca sa pot sa descarc jocuri? Dau funda

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sterge din ce ai mai vechi si te-ai plictisit de el.Se elibereaza memoria in acest fel si poti descarca altceva.

| DenisIonut01 a răspuns:

Daca ai card atunci trebuie sa intri in settings>applications si sa dai click pe fiecare joc sa vezi la care iti apare move to sd card sa le dai sa le mute pe card, daca nu ai card atunci sterge ce nu joc nu iti mai trebuie

| Danzell a răspuns:

Adica nu are spatiu destul ca sa iti descarce aplicatia si sa o instaleze. mai scoate din aplicatiile pe care nu le folosesti, muta-ti muzica pe cardul sd, daca ai, cam asta.

| RaduTN a răspuns:

Inseamna ca ai memoria plina si trebuie sa mai eliberezi din memorie sau sa achizitionezi un Card SD, recomandat ar fi sa eliberezi si din memoria interna, sa achizitionezi si un Card SD.

Bafta!

| Cristian2003 explică:

Da,dar mi-am luat card de memorie dar tot nu merge

| simonabuburuza44 a răspuns:

Inseamna ca jocul e prea mare si ca nu intra in telefon. ca sa descarci jocul trebuie sa stergi alt joc