| Alecsandriii a întrebat:

Ba, eu maine imi vai baga un alt internet, gen alta conexiune.
Vreau sa intreb daca 6 mb e suficient de bun pentru a juca fara probleme jocuri gen:League of Legends, Dota, CSGO, TF2 etc. (practic jocuri online) si daca aveti unu 6 mbps optiune de net sa imi spuneti, voi ce ping/mersi aveti in jocurile enumerate mai sus.
Va rog, repede

4 răspunsuri:
| Alecsandriii explică:

E defat ping/MS dar autocorectorul a decis sa nu.

| teo_7965 a răspuns:

Nu conteaza viteza de descare asa de mult( eu o am de 600kb si n-am probleme). Nu afecteaza pingul foarte tare. Dar daca limitezi bandwithul corect poti face mai multe cu viteza mai mare. Ex: aloci 1 mb la joc, 3 mb la descarcari si restul la Youtube. Pingul va fi stabil. Afecteaza pingul, totusi, serverele la care esti conectat, im cazul in care acestea sunt din alte tari.

| Alecsandriii explică (pentru teo_7965):

Poti fi mai precis? nu prea am inteles

| Vit_Andrei_1983 a răspuns:

DA merge sa joci online foarte bine fara probleme dar si eu am luat internet prin fibra optica de la digi dar ce sa vezi jocurile erau ok mergeau bine dar nu puteam descarca nimic absolut nimic. Sper sa iti mearga tielaughing))))