| v4ss a întrebat:

Bun sa incepem poveste aseara am reinstalat windos 7 din nou fara nicio problema nici o eroare la instalare. Dupa ce am terminat instalarea am downloadat niste jocuri care erau puse in winrar le extract nicio problema si cand dau sa intru in joc nu imi mergea.M-am gandit ce avea si pe urma am observat ca nu vede extensia .exe.Azi dimineata am deschis pc sa vad ce are de ce nu imi deschide fiserele cu extensie.exe era totusi ciudat ca yahoo internetul etc imi mergeau.Am mai stat cam vreo jumatate de ora sa incerc sa il fac dar nimica am reinstalat din nou windosul si dupa acea tot la fel nu imi vede fisierele.exe.bak etc...
Puteti sa ma ajuti va rog, am auzit de un program care dupa ce il instalezi iti vede fisierele.exe tot o persoana care avea aceeasi problema cu mine numai ca acum linkul care i s-a dat nu mai este valid sad

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Poate fisierul exe pe care incerci sa-l deschizi este corupt.
Se poate intampla. Mie mi s-a intamplat.Dai dublu click pe
el si nu se intampla nimic.Incearca o alta sursa de unde sa-l
descarci. Ce joc e? Poate il gasesc si eu.

21 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Te duci in:
1.Start
2.Control Panel
3.folder option
4.View - debifezi"hyde extensions for know file tipes"
OK
Asa ai sa vezi toate extensiile la toate fisierele din calculator.

| v4ss explică (pentru horia2012):

Ai putea sa imi zici unde gasesc mai exact in windows 7 folder option in control panel

| horia2012 a răspuns (pentru v4ss):

In control panel, te duci la "category"
si alegi "large icons".

| v4ss explică (pentru horia2012):

Am facut cum ai zis si nimic

| horia2012 a răspuns (pentru v4ss):

Poate fisierul exe pe care incerci sa-l deschizi este corupt.
Se poate intampla. Mie mi s-a intamplat.Dai dublu click pe
el si nu se intampla nimic.Incearca o alta sursa de unde sa-l
descarci. Ce joc e? Poate il gasesc si eu.

| AgathaRo a răspuns:

Tools > Folder options > view > debifezi hide extenstions for known file types si iti va arata extensiile fisierelor.

| v4ss explică (pentru AgathaRo):

Imi arata ce extensie sunt fisierele dar cand le deschid nu imi merg :-s

| AgathaRo a răspuns (pentru v4ss):

Daca un fisier este nume.exe.bak (ultima extensie se ia in considerare in cauzul acesta este un back-up, sterge ".bak" din numele programului.

| v4ss explică (pentru AgathaRo):

Imi zice ca fisierul nu este valid sad

| AgathaRo a răspuns (pentru v4ss):

Eventual sa fie ascuns executabilul, dai la folder optin > view > show all hidden files and folders si vezi daca e pe acolo.

| v4ss explică (pentru AgathaRo):

Aa mai aparut niste foldere dar tot nu sau deschis fisierele executabile

| AgathaRo a răspuns (pentru v4ss):

Am ramas in pana de idei imi pare rau.

| v4ss explică (pentru AgathaRo):

Eu cand am reinstalat windosul l-am reinstalat partial doar :C si d l-am formatat pe urma

| Tagaso a răspuns:

Descarcă "Default file extension"dai clic pe cheia default_exe http://www.sevenforums.com/......store.html

| v4ss explică:

Asa am facut si am instalat antivirusul bitdiffender 2013

| Jameson a răspuns (pentru v4ss):

Eu stiu pe cineva care nu iau mers niste jocuri pana nu a formatat complet sistemul.

| v4ss explică:

Mersi mult pentru toate raspunsurile