| TudyMNX a întrebat:

Bun TPU vreau si eu sa aflu cum imi maresc placa video..adica ramul stiu ca conteaza doar ce model ddr si dupa trebuie sa iti alegi tu ce marimea vrei, frecventa si alte chesti fiind neimportante dar in cazul placi video(Intel in cazul meu) ce trebuie sa fac sa o fac mai mare?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa o schimbi. Placii video nu i se poate mari "Ram-ul" ca la computer. Ea nu are componente care se scot cu mana.
Daca spui ce placa de baza ai (denumirea si modelul) te pot ajuta.

| dannyel86 a răspuns:

Daca placa video e integrata in placa de baza, ii poti schimba valoarea de share din Bios, pana la maximul ei din fabrica. Daca placa e dedicata (separata de placa de baza), singura modalitate de a imbunatati grafica e o placa noua, cu trasaturi mai bune, mai performanta.