| MentalDisorder a întrebat:

1.Doresc ca sistem de operare Windows 7 sau Vista insa nu am CD bootabil.Cum il fac si de unde instalez ce trebuie sa pun pe CD?

2. Mi se va cere o licenta probabil, pot pune oricare licenta (de la Windows Vista / 7, desigur)?

3.Instalarea sistemului de operare este cu mult diferita de cea a XP-ului?

4.La aceste sisteme de operare am vreun fel de restrictii sau pot folosi aceleasi programe ca la Windows XP?

Nu doresc doar interfata Vista sau 7, am mai avut si pe langa faptul ca imi incetinea PC-ul, imi dadea tot felul de erori. Puteti lasa si link-uri unde sa fie explicate lucrurile pe care vi le-am cerut.

Multumesc anticipat.
(am mai pus aceasta intrebare dar nu am primit decat un raspuns, care nu mi-a folosit la nimic, de altfel; voi insista cu intrebarea pana voi gasi un raspuns multumitor)

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Clau95200 a răspuns:

Buna... chestia este ca poti instala windows 7 nu neaparat pe cd.
Poti opta la un stick, daca ai calculatorul bunicel, incat sa iti booteze dupa stick.
Un program bun pentru usb bootabil este WINTOFLASH.
site:http://wintoflash.com/
Intri aici, iti pui limba pe care o doresti apoi dai download.
Daca stii sa bootezei e bine, daca nu te poti rezuma la youtube.
2.Nu poti pune orice licenta acum este diferenta de windows. Daca ai windows crack, nu trebuie licenta, dar daca ai windows (trial) iti trebuie licenta.
Licentele sunt mai multe asta depinzand de windows si de software-ul pe care-l ai ( Acer / Asus / HP )
LICENSE nu ti-l pot lasa deoarece incalc drepturile.
Acum depinde ce ai tu.
3. este mult mai diferita instalarea, dar prin diferit ma refer la usor, trebuie doar sa dai install, formatezi partitiile printr-un buton de "format" (doar partitia c:\, sau daca vrei si pe celelalte este treaba ta, "c" este obligatoriu!) apoi ii dai install, o sa-si faca update. Il lasi pur si simplu sa-si faca treaba.
4.Nu ai nici un fel de restrictii, din-potriva windows 7 este mai avantajos ca xp, si ce nu merge pe xp merge pe 7 sigur.
Interfate:interfatele sunt foarte slabe, ingreuneaza pc-ul si + cum ai spus si tu erorile predomina. Pentru a te bucura de o performanta cat mai buna si pentru a scapa de errori, ia-ti windows-ul direct.
Daca tot intalnesti errori poti sa alegi un soft de curatare pc, REGCLEANPRO!
Daca te-am ajutat, apasa pe fundita :o3!