| shurubeluuuu a întrebat:

Buna all!
acum 5 zile, mi-am cumparat un laptop, HP ProBook 4540s cu procesor Intel® Core™ i5-3230M 2.60GHz, Ivy Bridge, 4GB, 750GB, AMD Radeon HD 7650M 2GB, si are windows 8.1!
intrebarea mea este,daca pot copia windowsul de pe laptop pe un cd/dvd, pentru a putea sa il instalez pe un pc!
1)se poate copia?
2)daca da, atunci cum?

Dau FUNDA celui mai complet raspuns!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

NU!

| Laurian1999 a răspuns:

Nu se poate copia, in general! Insa poti incerca sa copii acel folder cu Windows din partitia C. Insa nu cred ca iti va merge. Si poti sa copii si pe stick si sa faci un stick bootabil cu programul "Rufus". Dar nu stiu daca da randament. Sau poti incerca sa il descarci de pe net si sa bootezi de pe stick in calculator. Despre cum sa bootezi de pe un stick poti cauta pe "Youtube".

| ZeXcKEReS a răspuns:

Nu se poate copia daca vrei sa bagi un windows pa dvd/cd trebuie sa il descari dupa net sa fie format.iso dupa care il bootezi cu nero pe dvd ca sa il bootezi dai in nero burn a image to disc selectezi windows.iso si dai burn