| xxJuliex a întrebat:

Am achizitionat vineri un Asus x550jx xx129d. Vreau sa spun ca nu pot instala windows 10 sau 8. 7 nu merge pentru ca este mult prea vechi. Imi apare aceeasi eroare orice windows as instala " Setup cannot continue due to a corrupted installation file. contact the vendor blabla" Am scos secure boot. Am umblat in bios cat am putut nu stiu ce sa mai fac. Am incercat si variantele cu shift si f10 si nu a mers. Spuneti-mi cum scot securitatea biosului. Precizez ca windowsul este piratat. Am licenta windows 7 dar nu il pot folosi ca sa pot da upgrade la 10.
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Daca ce spune rstar2 nu se aplica in cazul tau, incearca sa bagi stick-ul intr-un port USB 2.0, repet 2.0 si s-ar putea sa mearga instalarea.

| rstar2 a răspuns:

Daca este pe cd inseamna ca este zgariat cd-ul. Incearca sa faci altul. Daca e pe stic inseamna ca e defect stick-ul, incearca cu alt cd/stic.

| xxJuliex explică:

De pe stick. Am incercat deja 2. nu este de la stick. Am incercat si varianta ta Silvia aceeasi poveste.