| Ana00005 a întrebat:

Am inteles ca prin express card pot conecta leptopul la o placa video externa, dar am nevoie de un adaptor care sa faca legatura intre card si placa.Eu am gasit numai international. Poate stie cineva unde pot gasi si in Romania.
Multumesc.
ex. de adaptor: PE4L V2.1b + EC2C + 60cm Flat HDMI (EC-060A) GEN.2 PCI-E / PCI-E Slot Adapter

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

La noi cam...nu prea, dar în schimb poți apela la ebay sau Amazon. Unii vânzători oferă livrare gratuită. Succes

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Vezi ca placa video pusa pe un astfel de adaptor, nu va beneficia de memoria ei proprie. Va folosi tot memoria laptopului! Laptopul nu stie sa utilizeze memoria de pe placa video! Cauta pe Google ca explica unii avantajele si dezavantajele unei astfel de investitii!