| morosanu55 a întrebat:

am internet de la rds prin fibra optica, un Router Wireless cumparat la vreo 70 ron la care este conectat 2 calculatoare: un calculator in camera cu routerul si au alt calculator la distanta de vreo 30 de m.
Intrebare: SE MAI POATE PUNE UN al doilea ROUTER IN CAMERA AFLATA LA 30 DE M DE PRIMUL ROUTER necesar pentru o tableta pe care vreau sa o achizitionez?
Mi a spus un baiat ca ar putea fi un conflict de ip?
D VOASTRA CE SPUNETI?

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Se poate pune, nu cred ca ar exista conflict de ip fiindca la router DHCP-ul se ocupa automat de ip-uri

Poti cumpara un Range Extender (amplificator de semnal wireless)
si amplifici semnalu de la router-ul pe care il ai

Succes

2 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Daca schimbi ip-ul da mai poti pune unul

| Loxodonta a răspuns:

De ce vrei sa folosesti alt router, nu mai bine inlocuiesti pe celalalt cu unul mai puternic sau iei un ampplificator de semnal?