| DiannaDia a întrebat:

Am luat un virus de pe Facebook. Nu stiu cum sa scap de el. Tot dau la toata lumea din lista cate 4-5 mesaje cu el. Va rog, ajutati-ma. Ce antivirus sa descarc?

14 răspunsuri:
| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Asa am patit si eu...Dar mie mi-a disparut odata ce m-am deconectat si m-am conectat din nou.Sau incearca sa dezinstalezi Google Chrome, Opera sau ce ai. :*

| xutza a răspuns:

Am patit si eu asa si inca mai primesc mesaje, nu stiu ce este de facut, dar incearca sa gasesti fisierul cu virusul in PC si sterge-l.

| DiannaDia explică (pentru xutza):

Nu l-am gasit. am pus si pe cineva priceput si a zis ca nu este.

| Vegetariana a răspuns:

Incearcati sa goliţi memoria cache şi ştergeţi cookie-urile.

| DiannaDia explică (pentru Vegetariana):

Dar unde dau? happy

| Vegetariana a răspuns (pentru DiannaDia):

Ai google chrome?

| DiannaDia explică (pentru Vegetariana):

Nu. mozilla

| Vegetariana a răspuns (pentru DiannaDia):

Incearca sa stergi istoriculwinking poate asa te descurci. Eu am chrome, nu ma prea stiu cu mozilla.winking

| membrulcelmainou9238 a răspuns:

Descarca un anti-virus bun, cum ar fi Avast sau Nod-32.
Si sa te protejezi de key-loger foloseste lastpass.com.

| AndreiAndutzu a răspuns:

Scrie pe facebook la cautare Saf Ego e de la Bitdefender si e un anttivirus oarte bun pentru facebook

| DraKeSTF a răspuns:

Virusul asta se instaleaza pe contul de FB, nu in PC. Asa ca nu mai vorbiti daca nu stiti happy Deci iti spun ca nu ai nevoie de un antivirus pentru ca nu au nici o legatura, mai bine dezactivezi pentru o perioada contul sau contacteaza un admin! Eu am Bitdefender si degeaba straight face si este antivirus pe bani, e de elita, dar degeaba.