| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
De acum o luna netul merge dar nu se deshide si l-am sters, era google chrome si nici messul aveam mess 9 ori 10 si l-am sters si am zis sa il bag pe 11 ca este mai bun. si nu am facut nimic bun iar acum stau pe mess pe net. Acum nici messul nu merge nici google, merge doar explore si opera. Imi zicea ceva de browser daca deschidem google chrome. De obicei cheamam un amic. si ma ajuta. dar acum este plecat. Aaa. si daca descarc google chrome nu merge si imi scrie, daca nu merge deschide-ti aceasta fereastra si tot nu mergesad. Ce ar trebui sa fac cu messu si netu?

Răspuns Câştigător
| BiaSiAtat a răspuns:

Ai memoria prea incarcata! Uita-te prin "Documents" si prin foldere si vezi ce nu iti mai trebui.De exemplu filme pe care le-ai fazut si le tii acolo, poze inutile, muzica care nu-ti place.

2. Poate ai vreun virus.Ia-ti un anti virus mai bun! Pana cand vine prietenul tau foloseste Opera.Nu strica o schimbare.Nu mai intra pe site-uri care nu-si au rostul.Vezi daca nu ai vreun virus!

7 răspunsuri:
| KungFuBoy a răspuns:

Este posibil sa ai virusi.asa ca asteapta sa vina amicul tau si roagal sa iti reinstaleze windowsul (alta solutie...)
Pa

| UseR4EveR a răspuns:

Daca vrei imi scrii pe privat si facem cu teamwiev instal windowslu iar te ajut cu mare placerewinking

| blackwidow a răspuns:

Dumnezeule, mai lasa calculatorul si du-te la scoala...scrii absolut infect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru asta, rezolvarea este cat se poate de simpla:
Descarca http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe ComboFix
Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (Yahoo Messenger, MozilaFirefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa sa curete sistemul.
Confirma cu Yes de fiecare data
Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blackwidow Nu am nevoie de persoane ca sa imi zica cum scriu.

| shotocan123 a răspuns:

Da cea mai simpla chestie cheama unu de la net
te rezolva el cumva ( poate iti cere ceva )