| Irina_Denisa_1998 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor! Nu stiu de ce dar ieri in timp ce stateam pe calculator si imi vedeam de treaba a cedat pur si simplu si a luat un shut down daca pot sa zic asa, pe scurt ecranul si centrala calculatorului erau oprite(scuzati formularea dar imi apare autocorectarea si aparent oricat as scrie un cuvant anume nu ma lasa sa postez intrebarea). Dupa care am observat ca nu imi mai recunoaste placa video (nVIDIA). Calculatorul este luat acum un an maxim si mai ales are specificatii bune deci nu se pune problema ca este vechi sau mai slab happy
Ce credeti ca poate sa aiba?

Răspuns Câştigător
| mariustown a răspuns:

Buna,
Se poate sa fie din cauza unei fluctiatii de curent, sa fi intrat curent mai mult in sursa. si din motiv de siguranta sa se opreasca.
Daca acum nu iti face la fel, si porneste normal / ruleaza normal. fara sa ti se stinga singur, si doar nu iti recunoaste placa video incearca sa cauti system Restore la start, si sa restaurezi setarile de la o data anterioara ( de preferat cu cateva zile in urma) sau ulterior o reinstalare de drivere sau poate chiar a sistemului de operare in caz ca nu ii dai de cap.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

1 răspuns:
| iDarkness a răspuns:

Salut, Irina.

Verifica, cablul de la hard, daca-i ok atunci ai luat un virus. Daca ai putea sa ne dai mai multe detalii ar fi ok. O seara buna.