| AndraMariana36 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de niste instructiuni pentru creearea unui site. As vrea sa fac unul unei carti.
Este un cadou pentru o prietena care scrie o carte,si vreau sa i-l fac cadou. In el ar trebui puse: traillere,poze editate, capitolele, descriierile personajelor...etc.
Deci cine m-ar putea ajuta? (sa ma invete cum sa-l fac si sa pun tot ce vreau in el).
Dau funda+vot!
Va rog imi trebuie urgent!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima data inveti html si css

http://www.w3schools.com/html/default.asp

daca il vrei si dinamic invata php, mysql, js.

Pe urma daca vrei sa il pui si online inveti ce e ala un server web, iei un domeniu si un hosting si il pui online

| Brotacelul a răspuns:

Cel mai usor e sa folosesti www.ucoz.ro. In caz ca ai nevoie de ajutor, poti accesa forum.ucoz.ro - aici gasesti numeroase materiale utile pentru dezvoltarea site-ului tau.