| alexandramontana a întrebat:

Buna am o imprimanta canon mp190 si am o problema.am incarcat cartusele originale cu cerneala dar cand dau sa printez merge normal dar nu printeaza nimic, foaia este goala. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlexBitza a răspuns:

Probabil ai bagat prea multa cerneala in ea, sau sunt uscate. Scoate toata cerneala doin ele daca este posibil si inlocuieste-o cu alti 4-5 ml nu mai mult, iar dupa asta stereg usor capul acela pe unde iese cerneala dar cu ceva care sa nu lase sca me. Sper ca ti-am fost de ajutor, numai bine!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine apasat triunghiul acela cam 10 secunde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine iti cumperi alta imprimanta pentru ca tipul asta nu e bun de nimic. Mereu vei avea necazuri...

| Chyntia a răspuns:

Poate s'au uscat culorile si mie mi s-a intamplat odata la 2 3 zile trebuie sa tragi macar o foaie cu toate culorile altfel se usuca si trebuie sa cumperi alte cartuse degeaba le incarci.