| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Am o mica mare nelamurire si am nevoie de ajutorul vostru. Am net de la Vodafone. Am router. Eu obisnuiesc sa ma uit la seriale. Pana acum cateva zile, ma uitam de pe telefon prin wi fi. Tin sa mentionez ca serialul rula perfect. Deci mergea foarte bine de la cap la coada.Acum cateva zile mi-am stricat telefonul si acum ma uit la seriale pe computer,dar pe computer merge serialul ca naiba. In reluare. Adica ii aud pe actori vorbind,imi apare si subtitrarea, dar ei incep sa dea din gura de abia peste 3-4 secunde. Cel mai mult ma enerveaza cand aud acele intreruperi in vorbire si faptul ca sare peste unele bucati(de 4-5 secunde) din cauza faptului ca merge in reluare si pierde lucruri importante. Acum vin si va intreb: care e cauza? De ce serialul merge bine pe telefon,iar pe computer merge greu? Ce ar trebui sa fac? Am citit undeva ca trebuie sa schimb ora ceasului. Am facut asta. Apoi am citit undeva ca trebuie sa instalez nu stiu ce program. L-am instalat,dar nu merge. Am facut si multe alte lucruri, dar niciunul nu da rezultate. Mie tot in reluare imi merge serialul. NU SE OPRESTE SA INCARCE. Nu blufeaza(sper ca asa se spune). Doar merge in reluare. Se mica greu. Eu ii aud vorbind acum si subtitrarea imi apare dupa 3-4 secunde. Eu ii aud cum se bat cu sabiile,dar de vazut vad asta de abia peste cateva secunde. Sper ca ati inteles la ce ma refer si sper ca ma puteti ajuta. Orice raspuns care ma poate ajuta e bine venit. Eu o sa incerc ceea ce imi spune fiecare sa fac,iar cel care mi-a dat raspunsul cel mai folositor, primeste funda. Si as mai dori sa imi spuneti totul in amanunt ce si cum sa fac. Multumesc.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cred ca e vorba de performanta dispozitivelor folosite. Daca pe un telefon performant ruleaza filme fara probleme, nu inseamna ca si pe computer trebuie sa se intample asta in mod automat. Poate pc-ul are o configuratie hardware slaba (procesor, rami, placa video, etc) si nu suporta redarea cursiva a anumitor fisiere video. Telefonul poate suporta HD, iar computerul nu are aceasta capacitate.
Sunt doar supozitii, nestiind ce fel de calculator folosesti.

| Radu284 a răspuns:

Da si tu detalii.
Ce computer, ce program folosesti, ce fel de net ai (ce viteza), etc.