| AnkiCardle a întrebat:

am o mica problema. O prietena de-a mea a apasat pe un buton de la laptop-ul ei... NU STIE CE BUTON. si acum nu ii mai merge mouse-ul de la laptop. Ce e de facut?

5 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Care mous? touchped adica de pe laptop sau mous cu fir conectat la laptop

| Paprik a răspuns:

Banuiesc ca vorbest de touch pad-ul laptopului.
Intra in Control pannel la mouse si trebuie sa aiba o optiune pentru activare/dezactivare touch.De exemplu eu am un TAB cu touchpad in control pannel la mouse.cauta si dupa synaptics.
Alta data zii si tu marca laptopului, modelul. De exemplu la un Toshiba aveam Fn+F9 pentru asta.
Bafta!
Daca te referi la un mouse pe usb vezi sa nu fi dezinstalat usb-urile din device manager.
Noroc!

| Paprik a răspuns:

Control Panel –> Mouse Properties –>trebuie sa ai touchpad acolo enable/disable.
La un HP stiu ca un prieten tinea cateva secunde in coltul din stanga sus apasat si i se dezactiva respectiv activa.

| cristiancristir a răspuns:

Eu am un buton langa CTRL pe care scrie Fn cu albastru apas pe ala si f7.

| AnkiCardle explică:

Laptop-ul este HP