| Fokyy a întrebat:

Buna am o problemă am reîncărcat 10 euro Vodafone azi pentru a cumpăra un bilet pe iabilete.ro dar când am intrat în aplicație mi-a apărut ca o promoție a fost activată fara acordul meu și nu am găsit nimic pe internet mă poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa am patit eu la Orange cand am vrut sa intru intr-o zi in contul meu. Mi s-a activat un abonament de jocuri, fara sa mi se ceara acordul. Degeaba trimiteam sms cu STOP la un anumit numar ca tot eram anuntat de plata a 1, 18 euro lunar pentru jocuri. Am sunat la operator si mi-au dezactivat porcăria aia.
Fă si tu la fel.

| lpavel a răspuns:

Daca inca nu ai vorbit pe telefon, nu ai folosit netul, cu alte cuvinte nu te-ai folosit de acea promotie activata automat atunci iti faci cont pe Vodafone iar la serviciile tale vei putea dezactiva acea promotie, DAR daca te-ai folosit oricat de putin de ea atunci NU mai poti face nimic!

| Hyperion7 a răspuns:

Daca nu ai folosit internetul, nu ai sunat pe cineva sau daca nu ai trimis vreun mesaj, ar fi bine sa dai mesaj urgent la 579 cu textul "CREDIT" și dacă nu ai consumat din resurse, vei primi creditul înapoi.
Daca ai folosit resursele, nu vei mai putea primi creditul.
Bafta!

| Sophieka a răspuns:

Suni la asistenta si vorbesti cu un operator sa recuperezi creditul.