| JennaC a întrebat:

Buna am o problema cu aparatul foto.
Deci cand il conectez la pc ca sa scot pozele, imi apare "Removable disk (I)". Apas pe acel dosar si imi apare "Removable disk (2 GB) ". Apas si pe acest dosar si imi apare o eroare : "There was a problem starting 4#PCTOLFRTTCSRSV.ini.Access is denied" si imediat mi se deschide AVG-ul ca a descoperit un virus "Worm/Generic3.HJJ ". Apas sa stearga acel virus,dar tot nu ma lasa sa intru sa vad pozele. Si cand reconectez camera,virusul apare din nou +toate pozele sunt sterse din camera.
AVG,cand il pun sa scaneze,nu detecteaza nici un virus,dar eu cred ca despre un virus este vorba, deoare am probleme si cu Ipod-ul (mi s-au sters toate melodiile si acum trebuie sa-i dau "restore" dar nu ma lasa din cauza unei erori ) + mi se deschid tot felul de pagini de publicitate cand sunt pe internet
Ajutor?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Fa un update la baza de date AVG si refa scanarea. Sau dezinstaleaza AVG, Restart PC si descarca NOD32. Il poti folosi 1 luna, scanezi cu el, dar e mai bun ca AVG. Scanezi toate partitiile inclusiv Cardul. Ar fi bine daca ai conecta cardul direct la PC printr-un CARD READER.

1 răspuns:
| d3men7zel a răspuns:

Dai clik dreapta si explore si il poti deschide