| boltik a întrebat:

Am o problema cu messengerul. deci nu imi apare ceea ce scriu si nici ceea ce imi scriu cu care duc discutia in fereastra. l-am dezinstalat si instalat din nou si tot nu merge. deci cine poate sa-mi spuna ce pot face ca sa mearga?

Răspuns Câştigător
| andy_3286 a răspuns:

Nu este adevarat ce zice nimeni pe aici, si mie mi s-a intamplat asta dupa o dezinstalare si reinstalare de antivirus, uite solutia aici http://www.videotutorial.ro/? p=1922, sper ca am reusit sa te ajut :* o zi frumoasa si vesela

8 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Yahoo! Messenger asta mereu are probleme...trebuie sa inregistrezi un fisier jscript. dll din cate imi amintesc si parca se mai rezolva, dar nu stiu de ce nu folositi mesageria prin bufnite ca si mine. Dureaza mai mult, dar e mai sigur big grin. Macar la Windows Live Messenger n-am auzit de asemenea probleme.

| Ronnix a răspuns:

Aceasta problema poate fi rezolvata NUMAI prin reinstalarea sistemului de operare. happy

| anamaria91 a răspuns:

Incearca sa instalezi o versiune mai veche. Poate nu iti suporta calculatorul versiunea instalata de tine.

| Gonzales a răspuns:

Viruuuuusi big grin

Asa am patit si eu... incearca eventual sa ii dai un restart. eu nu mai stiu ce am facut big grin in niciun caz nu am reinstalat Windows-ul... a mers dupa cateva ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta mi se intampla si mie ce pot face deci scriu celuilalt si nu imi apare in fereastra si nici ce scrie celalalt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, am incercat chestia aceea cu [ Iesi de pe mess de tot, accesezi Start, accesezi run'ul dai comanda regsvr32 jscript. dll dai ok si apare o fereastra in care iti zice "DllRegister succeded", apoi faci din nou pasii 1 si 2 dar in spatiu de scris de la Run scrii regsvr32 vbscript. dll dai okey si iti merge, asta se intampla la majoritatea celor cu problema asta]Eu am incercat insa nu s-a remediat problema, ceva raspunsuri si pentru mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge ba nene

| boltik explică:

Am messenger 9 si pina mai ieri imi merge messu dar dupa ce am schimbat antivirusul nu imi mai merge sad