| Bodale_Ady_1997 a întrebat:

Buna am o problema cu skin-ul de la minecraft nu ami aparare decat cel clasic ami putreti spune cum sa repar asta?

7 răspunsuri:
| DomnulFantastic a răspuns:

Reinstaleaza minecraft

| JHopeBts a răspuns:

Atunci cand intri pe minecraft si iti apare username scrie un nume de skin ca re il vei gasi aici http://mcskinsearch.com/browse (pune mausul pe skinul dorit si vei vedea un nume, acel nume il pui acolo unde scrie username) si daca intri pe multiplayer toti iti vor vedea skinul pe care l-ai ales

| Bodale_Ady_1997 explică (pentru JHopeBts):

Eu stiu sa ami pun skinuri dar eu cand amipun un numae de skin nu merge ami apare cel clasic

| JHopeBts a răspuns (pentru Bodale_Ady_1997):

Imi pare rau dar daca pui numele exact asa cum scrie chiar nu stiu de ce nu merge, Sorry

| Tina_Cristina_1996 a răspuns (pentru Bodale_Ady_1997):

Incearca pe 1.7.2 si pe 1.5.2 acolo iti apare skinul.

| Oltean_Razvan_1993 a răspuns:

Trebuie sa tii browserul deschis cu skinul care l-ai ales si apoi bagi numele acela la username ca daca nu iti apare skinul classic

| Smileyforever a răspuns:

Guess what? I found a site that's giving Minecraft codes away for free! http://freeminecraft.cc