| Hyourinmaru a întrebat:

Am o problema cu sunetul la calculator. Cand ma uit la videoclipuri pe trilulilu si nu numai, sau la anime-uri pe orice alt site "paraie" si este alterat sunetul original. Nu se intampla intotdeauna, cateodata se aude perfect tot episodul, alteori se aude prost tot episodul, alteori se aude prost doar cateva secunde dintr-un episod. Am observat ca pe trilulilu am problema asta cel mai des, dar, repet, nu numai. Ce as putea sa fac, ca ma dispera treaba asta si nu face asa decat de vreo saptamana si ceva, pana atunci mergea perfect. Heeelp! Funda big grin
P.S. Pe Youtube nu am problema asta, si nici in Winamp( deci un program care nu implica internetul) si m-am gandit ca nu ar fi neaparat o problema de la calculator, ci doar de la anumite site-uri. E doar parerea mea, nu ma pricep, nu stiu daca e corecta. Ce pot sa fac ca sa mearga din nou ca inainte?

9 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Buna! Uite pe bara de jos a ecranului vei vedea un stegulet alb, intri acolo si dai upgrade la tot ce iti cere sau install.

| Hyourinmaru explică (pentru siriusblack98):

Nu am gasit nici un stegulet alb ( apropo am Windows XP) asa ca l-am descarcat de pe net si intr-adevar calculatorul merge mai repede dar problema cu sunetul nu s-a rezolvat! crying

| MozZatY a răspuns:

Buna, nu cunosc configuratia pc-ului tau, dar ca prima solutie, incearca sa iti upgradezi Adobe flash player

| Hyourinmaru explică (pentru MozZatY):

Si cum fac asta? Uneori imi apare notificare cum ca o versiune upgradata este disponibila, dar asta se intampla la intervale destul de mari, si idioata de mine nu s-a gandit sa dea click pe "Install" cand a avut ocazia, nu, las-o asa ca merge asa, acum imi pare rau... sunt o idioata laughing Deci, stii cum pot sa-l upgradez imediat? big grin

| K0sti a răspuns (pentru Hyourinmaru):

De pe site-ul Adobe, logic!

| MozZatY a răspuns (pentru Hyourinmaru):

De aici, descarci si instalezi, dar vezi sa debifezi prostia aia cu McAfee :))
http://get.adobe.com/flashplayer/

Sper sa-ti mearga. PS, daca nu merge spune-mi ce browser folosesti :)

| Hyourinmaru explică (pentru MozZatY):

De fapt, m-am grabit si am cautat pe google si am dat pe primul link pe care l-am gasit. De aici l-am descarcat: http://flashplayer.joydownload.com/? c=123&gclid=Cj0KEQjw3vyeBRDt673h5ZTYrdQBEiQAzhkf8oY0JItAEHkrsVucLyKjyLr4LoiQy2Tjy0Em2GDeL0MaAm8S8P8HAQ
Asta e bun? Am instalat Flash player dar in acelasi timp am vazut ca am descarcat si AVG PC TuneUP 2014 si AVG 1-Click Maintenance si l-am folosit ca am vazut ca e un program care "curata" calculatorul, ca sa zic asa. Acum vad ca sunt in perioada de testare de 15 zile si dupa asta trebuie sa-l cumpar daca vreau sa continui. In fine, ideea e ca l-am folosit si mi-a "curatat" calculatorul si chiar a inceput sa meraga mai bine ca inainte, avand in vedere ca de acum vreo doua saptamani am problema cu sunetul, dar mi se si blocau foarte des paginile, nu mai raspundeau si imi aparea "Aw, snap!" de multe ori. Deci dupa ce am folosit acel program si am vazut ca nu am scapat in totalitate de probleme am intrat chiar pe site-ul pe care mi l-ai dat tu si am incercat sa descarc din nou Adobe dar nu am reusit, m-am gandit eu ca probabil din cauza ca-l descarcasem deja de pe celalalt site. Deci problema cu sunetul (care ma enerveaza groaznic) nu s-a rezolvat si sper ca nu m-am pacalit cu programul asta AVG.
Am Google Chrome :D
Poti sa imi mai dai vreun sfat? Ar trebui sa incerc sa descarc din nou Adobe de pe site-ul dat de tine si sa dezinstalez AVG?
Whoa, ce mult am scris!

| MozZatY a răspuns (pentru Hyourinmaru):

Buna din nou :)
Nu cred ca e cazul sa mai descarci inca o data flash player, insa AVG acela ar trebui sa-l scoti, impreuna cu tot ce ti-a instalat el. Incep sa cred ca problema nu e de la flashplayer, ci de la driverul de sunet. Trebuie sa-l reinstalezi. Incearca dupa CD-ul de la placa de baza, ar trebui sa ai acolo un driver de sunet. Daca tot asa face, instaleaza un driver de sunet Realtek:
http://drivers.softpedia.com/......2003.shtml

Aceeasi problema cu sunetul am avut-o si eu si dupa ce mi-am instalat un driver Realteck si-a revenit, asta cand aveam un pc mai vechi cu Windows XP.
Good luck! :)

| Hyourinmaru explică (pentru MozZatY):

Multumesc ca ti-ai batut capul cu mine atata! O sa vad ce pot sa fac. Nu ma pricep la partea cu driverul de sunet, dar o sa rog pe cineva sa ma ajute. big grin