| Den30 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu. Am card si cu toate ca am setat ca toate aplicatiile pe care le descarc sa se salveze pe card ele se salveaza in continuare pe telefon, si mai am super putin loc. straight face Am incercat si sa ma duc la aplicatii si sa dau "Mutare pe card SD" dar nu ma lasa.
Ce pot sa fac?
FUNDA >:

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Depinde de modelul telefonului si de versiunea androidului. Daca e android 4.4 kitkat, aplicatiile nu pot sa scrie pe card (cu cateva mici exceptii - de obicei aplicatii preinstalate), deci majoritatea aplicatiilor nu pot functiona corect pe card - pot numai sa citeasca cardul. E mai bun androidul vechi 4.2 sau 4.3

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toate aplicatiile/jocurile se descarca in cardul de memorie atunci cand sunt downlodate. Ele trebuie trebuie sa stea in mem interna. Daca atunci cand vrei sa muti aplicatia nu este aprins butonul "muta pe sd", atunci mutarea este indisponibila.

Daca este aprins si nu te lasa problema fiind necunoscuta, atunci trebuie facut o revenire la setarile din fabrica.