| ByaMyru a întrebat:

am Orange Dabi si nu stiu de ce cand dau la toate aplicatile ca sa descarc ceva zice ca este memoria insuficienta, inchideti cateva aplicatii. Ce sa fac?
P.S. Costa ceva?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca are card, trebuie sa-i faci un root. Apoi o sa poti sa faci asta:
http://www.androidro.ro/......e-memorie/
Intereseaza-te cat te duce un root. O sa fie in jur de 50 ron, atat ar fi un pret bun.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Acest mesaj este afisat atunci cand memoria interna de stocare sau memoria intermediara (RAM) este insuficienta, pentru inceput iti recomand repornirea telefonului si sa incerci din nou descarcarea. Daca totusi nu poti descarca, este necesar sa eliberezi memoria interna prin stergerea unor aplicatii sau fisiere.

O zi buna,
Orange Helper