| Gandonel a întrebat:

Am placa video nVIDIA geforce gt 220.Mentine constant 47C- 49C, este normal? Pot sa ii schimb ventilatorul? Am un ventelator foarte mic.Am intilnit si o asa atentionare "Chassis FAN MUST be installed properly. Also, please keeping ventilate when used a PCI Express x16 Graphics card.
Press Any key to continue..."-ce poate insemna asta?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

@AssassinCreedMadasucaru vorbeste aiurea. La ce caldura e, temperatura aia e foarte buna. Ce vrea, sa il bagi la frigider? laughing.
Ps: nu inseamna nimic. Placile cu ventilatoare fff mici de obicei au conector cu 2 pini, si merg mereu la 100% putere. Dar temperatura e foate ok. Cand o sa ai 80-90 grade(in jocuri sa zicem) sau de la 60+ cand sta degeaba, atunci sa iti pui semne de intrebare. Pana atunci, nu-i nici o problema.

| KodrutZ a răspuns:

Stai calm. Nici o problema.

| buzucan a răspuns:

Ce rost are? a mea se duce in 80 de grade in full load.

| AssassinCreedMadasucaru a răspuns:

Nu este normal sa stea la acea temperatura.Eu iti recomand o placa video noua sau un cooler nou.Cat despre intrebarea ta in acel text iti spune ca chassis fan must este instalat si sa ti pornit ventilatorul pentru a scadea temperatura placii. apasa orice tasta pentru a continua.

| alin16y a răspuns:

Sa-ti faci griji cand o sa fie de 2 ori pe atat temperatura.

| gabi8870 a răspuns:

Nu te teme si eu am placa nVIDIA cu un ventilator mic si are constatn 70C i-ati un ventilator separat de notebook

| gabi8870 a răspuns:

Si eu am placa NVIDIA si am 70C ia-ti un ventilator separat notebook