| sefu01 a întrebat:

Buna,

Am portat un numar in alta retea, am vazut ca primesc sms-uri de la persoane care nu au numarul meu nou. Am incercat sa trimit sms de pe alt telefon pe numarul vechi si au intrat pe numarul nou. Oare nu s-a portat numarul corect sau asa este normal?

Multumesc,

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Portare, inseamna ca schimbi reteaua dar pastrezi numarul. Tu, vorbesti de un numar nou. Lamureste.

| sefu01 explică (pentru Peridava):

Da

| Peridava a răspuns (pentru sefu01):

Ce da? E numar complet nou? Atunci nu este portare. Dar, poate ca cei din compania de telefoane ti-au facut o redirectionare. Mai mult, (merg pe presupuneri fiindca tu nu spui nimic clar) s-ar putea ca noul numar sa fi apartinut in trecut altcuiva si primesti de la ei mesaje. Sau, sint reclame?

3 răspunsuri:
| sefu01 explică:

Numărul vechi era portat din Vodafone în Digi Mobil am portat alt număr peste cel vechi.