| aaasdfghhhjjjjjjjjkkkkkl a întrebat:

Am primit de curand un Ipad mini la mana a doua care este codat. Am introdus coduri la nimereala si zicea "Ipad dezactivat". L-am conectat la ITunes Store si am sters tot ce era in el. Acum nu pot sa il configurez, pentru ca imi spune cum ca trebuie sa introduc ID-ul si parola proprietarului anterior, pentru ca acesta a activat aplicatia Gasire Iphone. Acum ce naiba sa mai fac? Imi zice sa iau legatura cu vechiul proprietar, iar acest lucru este cel putin imposibil. Exista vreo solutie sa pot refolosi tableta?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca restetarea nu merge mergi cu el la un magazin de reparat telefoane.

| Cedry2k8 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic dar tableta ta e inutila, aproape la fel de folositoare precum un bibelou.
Daca n-ai contul iCloud, n-ai ce face cu ea, si de reparat n-ai cum, e imposibil, doar alta placa de baza.
Vinde-o pe piese. Adica vinzi display-ul, carcasa, etc.