| pufypuf a întrebat:

Am reinstalat recent win7 facand o partitie C 49.9 GB si una E de 420 GB; au ramas si 101MB unallocated. Problema e ca imi da eroare Low disk space si nu am ce sa sterg din partita C. Cum extind partitia C? Shrink volume nu pot sa fac. Dau funda plsss heeelp

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Iei Paragon Partition Manager (free) și redimensionezi partițiile. (C=100GB și E=370GB; sau orice altă rație care e convenabilă).

| K0sti a răspuns:

Ce mai ai pe partitia C in afara de windows, programe si drivere?

| horia2012 a răspuns:

Poti numai daca stergi toate partitiile si il partitionezi inca o data. Pierzi tot ce ia pe D. W7 l ainstalare isi creeaza 2 partitii (1-System reserved (boot)
2-partitia ta de 50 Gb in care il instalezi.(C).Ai o posibilitate ca sa nu instalezi din nou Windows-ul.
Descarca asta gratuit si stergi celelalte partitii si il partitonezi lasand spatiu mai mare pe C, dupa care formatezi si celelalate partitii ramase: http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
sau
Reinstalezi Windows-ul prin bootare, stergi toate partitiile si le refaci punand 100-150 GB la C si restul in D. Dupa ce faci partitiile le formatezi ca sa le poti vedea in My computer.