| AureliaCerasella a întrebat:

Buna, am resetat un laptop Lenovo si acum imi da mesajul asta ''the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error Windows installation cannot procced.to install windows click ''ok''to restart the computer.'''dar nu merge ii dau ok si imi arata ca se pregateste si iar imi vine mesajul. Exista vreun secret? Nu am nici Cd cu windows

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Resetat = repornit in timp ce se instala Windows (probabil o versiune mai noua venita pe Windows Update, ziceti ca nu aveti kit de instalare deci presupun ca nu era instalare de la zero)? Daca da, cel mai sigur este ras storage-ul si re-instalat de la zero. Eventual, daca aveti date importante, se extrag pe un storage extern inainte de a rade storage-ul (intern).

Secretul se numeste... Linuxwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti instala macOS pe el si sa ai propriul laptop MacBook. Plus ca macOS e un sistem: 1) Fin, 2) Curat, 3) Elegant, 4) Fara atatea prostii de reclame si recomandari.
Daca nu stii cum sa il instalezi pe un PC cu Windows, iti pot arata eu!

| DonMoldo a răspuns:

Apasa Windows+R scrii ''regedit" te duci la Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\Status\ChildCompletion apesi pe de 2 ori pe 'setup.exe' si modifici valoarea in 3.

| DonMoldo a răspuns:

Si dupa dai un restart.