| stephanixx a întrebat:

am s3 si mi am descarcat tastatura cu emoji,iar atunci cand trimit mesaje nu merge sa folosesc emoji, cel care primeste mesajul in loc de emoji primeste semnu intrebari, cum fac sa mi se trimita emojile |?

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Mesajele de tip SMS, suporta doar litere, cifre si caractere, nu si semne grafice, cum ar fi emoticoanele.

| AlexL28 a răspuns:

Ce tastatura? Baga-ti SwiftKey si pentru emoji foloseste aplicatia Hangouts pentru a trimite mesaje, are incluse zeci de emoji. Dar spune la prietenul tau sa foloseasca si el tot hangouts. Nu trebuie decat sa intri in aplicatie>>setari>>sms>>si activezi sms, si apoi vei putea trimite si primi sms in hangouts in loc de aplicatia android stock pentru mesaje

| Dangerfull a răspuns:

Pai el nu vede emoji deoarece trebuie sa il aiba si el instalat in telefon altfel nu merge.