| DianaBrb a întrebat:

Buna! Am schimbat parola la calculator si nu imi mai aduc aminte care este. Am calculatorul deschis, dar daca il inchid cand o sa imi ceara parola nu o sa stiu sa o introduc. Am incercat sa rezolv problema cu Commander Promt la sugestia altora dar imi da "denied".
Pot rezolva ceva fara sa sting calculatorul si fara sa intru in SafeMode? Imi este teama ca nu ma descurc si de asta va intreb daca exista o cale mai simpla...nu prea ma pricep.

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Fa alt cont de admin inainte de orice altceva, sa poti folosi si in caz ca se inchide.

| K0sti a răspuns:

Mai fa un cont de administrator si apoi urmeaza pasii de aici: http://www.epasystems.ro/resetare-parola-administrator-in-windows/

| alexmihay92 a răspuns:

Dai click la start si unde ai pus parola remove pasworld