| Razvan_3737 a întrebat:

Am si eu o intrebare am un sistem mai vechi procesor amd sempron 1.80 ghz, ram 2 gb ddr2, placa video integrata credeti daca as schimba placa video as obtine mai multa performanta in jocuri? cu toate ca procesoru este slab

Răspuns Câştigător
| LeoMessi38 a răspuns:

Da

4 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Eu zic ca nu mai merita bagati bani in el e f vechi tu trebuie sa schimbi tot trebuie sa cumperi placa video, procesor si placa de baza si te duce pe la 10 mil toate astea si nu iti iese mare lucru mai bine tinel asa ca nu ai ce face

funda plssssssbig grin

| Shcokymzq a răspuns:

Pai daca schimbi placa video din 256mb si ai pune una de 512 sau de 1gb, Da pc poate sa ruleze jocurile mai bine, grafica mai buna. DAR PUN ACCENT cu procesory de 1.80 Ghz nu o sa poti niciodata sa joci ultimile jocuri aparute

| ThePwner a răspuns:

Nu s-ar obtine performante mai bune!
Daca schimbi trebuie schimbat si procesorul si placa de baza!

| Razvan_3737 explică:

Eu vreau sa stiu daca pot juca jocuri gen left 4 dead 1 si 2, prototype, spiderman 3 sau cod5 daca imi cumpar placa video nVIDIA gt 220 ddr3 1gb nu vreau sa imi mearga in reluare