| BUBULINA a întrebat:

am si eu o problema de ceva timp mi se inchide leptopul, si acum s-a inchis si nu se mai aprinde. Stie cineva de la ce poate fi? M-am gandit la baterie sau o piesa ceva. habar nu am sad

Răspuns Câştigător
| AlexandraXII91 a răspuns:

Sa verifici temperatura CPU. Daca il mai ai in garantie, trimite-l happy Mie mi-a schimbat 90% din el (hard, placa de baza...) Daca nu-l mai ai in garantie, desfa-l, curata-l bine de praf, apoi foloseste-l doar pe un birou sau un stand pentru laptop. Daca functioneaza si era din cauza ventilatiei, te sfatuiesc sa-ti iei un cooler happy Daca nu functioneaza si nu te pricepi la calculatoare, mergi la un cunoscut care are habar sau la un service happy Deci problemele ar fi : virus, ventilatie sau o componenta hard.
Bafta!

5 răspunsuri:
| cata416 a răspuns:

De obicei asa sfarsesc toate leptopurile sad. Dul la cineva care se pricepe.Parerea mea este ca e de la prea mult praf. Sau are probleme cu sursa.Sau Se incalzeste prea tare incearca sa il tii pe ceva de lemn sau o masuta un suport nu in pat. Sper ca te-am ajutat funda.

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Scoate-i bateria, lasa-l asa vreo 2-3 minute dupa o pui inapoi bagi incarcatorul in priza si in laptop mai astepti 2 minute si dupa il aprinzi, ia vezi daca merge.

| LalaMarye a răspuns:

Problema e de la praful din ventilator. asa am patit si eu: din cauza ca e praf, ventilatorul nu mai poate raci si laptopul se incince si se stinge. eu zic sa-l cureti de prafwinking

| imoneltokyohotel a răspuns:

Poate sa fie din cauza placii de baza!

| Cornea_Gratiela_1980 a răspuns:

Pot fi toate problemele enumerate de AlexandraXII91. Iti recomand un service specializat in laptop-uri : www.voltamper.ro