| anana38 a întrebat:

Buna happy Am si eu o problema..mo-am luat recent un MacBook Air si nu are spațiu unde sa bag CD-ul. Stiam asta de la început, dar m-am gândit ca daca tot am trecut de la Samsung la Apple si mi am luat iPhone sa imi iau si un laptop la fel. Problema este ca vreau sa instalez ceva de pe un CD. Cum se numește acel spațiu mic care se bagă prin USB ca sa imi citească CD-ul? Ca vreau sa imi cumpăr unul. Dau funda ❤️❤️

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

îi spune unitate optică externă sau Cd-rom extern. daca laptop-ul prin costrucție nu are unitate optică nu ai cum să pui o unitate optica internă în el, ci doar să folosești una externă.Am văzut second pe olx la 90 de ron.Succes

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de o unitate optica externa care se conecteaza prin usb

PS Ce ma mai amuza astia ca tine, dati o caruta de bani pe un laptop pe care nici nu stiti sa il folositi, nu aveti nevoie de el. Important e ca are marul desenat