| Nicol_6787 a întrebat:

Buna am si eu un adobe photoshop cs4 si vreau sa pun anumite parti dintr-o imagine in plan secundar.Cum sa ma explic mai binethinking de ex. am o poza cu mine iar in spate se vede clasa eu as vrea sa ma vad in prim-plan iar colegii in plan secundar.ma puteti ajuta? urgent va rog

Răspuns Câştigător
| dafna a răspuns:

Intri la filtre-blur-si gaussian sau more blur. selectezi o pensula cu diametru mic, maresti poza cu lupa mult si dau cu pensula peste fond -clasa. Blur-ul amesteca pixelii in zona unde dai si clasa va aparea in ceata, mai vag iar tu foarte clar. poti da inca o data peste fond, va fi si mai multa ceata si diferenta dntre voi si mai mare.

4 răspunsuri:
| REDSQ a răspuns:

Pai sa fie selectata imaginea (sa fie cadrul ala pe margini) si dai click dreapta pe imagine si-ti apare un menu alegi "Arrange", iar apoi "Bring to Back" adica respectiva poza merge "dedesubt". Daca vrei si un efect de transparenta poti alege "Blending Options" si misti sliderul stg-dreapta la campul "Opacity". Mult succes!

| TheoSound a răspuns:

Pune efect de brightness pe toata poza si da-l foarte mic (nu exagera) apoi folosind stergi tot ce e pe tine. In felul asta tu vei fi mai deschis la culoare decat ei iar tu vei iesii in evidenta.

P.S.: Efecte pui de jos de tot din dreapta unde ai Layerele, este acolo un cerc jumatate alb jumatate negru. Bafta.

| decesuntaici a răspuns:

Cauta niste tutorialuri in limba romana(www.creativemonkeyz.com)

| Sergiu_3565 a răspuns:

Buna Nicol eu nu gasesac nici unde un photoshp mie mi-ar trebui acesta http://www.youtube.com/watch?v=WTSRkkY53YE sis a efectueze miscarile astea dar nu gasesc va rog care ati putea sa ma ajutati ca poate eu nu mai intru pe acest sait bagati id purtansergiuc a caut deja de muult timp si numa de prostii dau am si facut o data windowsul pentru photoshop ca numa virusi de el aveam