| cOsTeL966 a întrebat:

am un buget de 4.000 lei si doresc sa achizitionez un laptop pentru gaming. Insa nu ma prea pricep la detaliile tehnice.
Ce laptop-uri de acest gen cunoasteti la un asemenea buget?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai, pana in 4000 lei cel mai performant laptop este acesta : http://www.pcgarage.ro/......4gb-black/ echivalentul unui desktop facut pe bucati de ~3000 lei.
Ai pe el un procesor si o placa video suficiente pentru a rula titlurile ce se vor lansa in urmatorii 4 ani la detalii high. Ce-i drept cei 8gb ram vor fi insuficienti pentru a rula viitoarele aparitii in gaming, dar per total este un laptop foarte performant cu o racire ok si componente de ultiima generatie.

10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mai bine iei un PC pentru ca nu se compara, dar daca vrei un laptop eu recomand Asus ROG.

| IseeVoices a răspuns:

Iti recomand un Clevo N150, poti sa tii-l configurezi cum vrei iar la capitolul racire este foarte bun, chiar si cei de la lab501 iau facut un review (bine nu la modelul asta)

| RaduTN a răspuns:

Eu iti recomand acest laptop http://profitshare.ro/l/2918249, este performant, are un design ok si din cate am vazut pe YouTube se descurca foarte bine in jocuri.

| Mihai1810 a răspuns:

Nu merita sa dai 4000 lei pe un laptop de care vrei sa faci gaming. La banii astia iti face o configuratie de n ori mai performanta decat un laptop. Dar daca vrei sa iti iei un laptop si la anul sa il schimbi pentru ca nu mai suporta jocurile nou aparute e alegerea ta.

| Rommeo a răspuns:

Daca vrei sa joci ultimele jocuri complexe aparute la detalii ultra si ultra high la banii astia i-ti iei doar un PC care sa duca, un laptop pentru asa ceva sunt cam de la 6000 de lei in sus.

| JomelaMaya a răspuns:

Eu îți recomand un Asus, care să aibă placă de la NVIDIA, 8GB, un procesor i7, nu îți dau exact un model ca să nu se creadă că fac publicitate, dar Asusurile sunt cele mai bune, din punctul meu de vedere.

| Alexytzu a răspuns:

Daca vrei ceva bun eu iti recomand ceva ce ai mai auzit de el Samsung Acer Lenovo dar nu chinezarii

| UzziPtm16 a răspuns:

Salut uite unul bun:http://www.emag.ro/......23762616e9

| bellamoa a răspuns:

As zice ca la acesti bani e mai eficient un calculator dar daca vrei neaparat laptop atunci anunta-ma!

| cOsTeL966 explică (pentru bellamoa):

Doresc un laptop.