| anonim_4396 a întrebat:

Am un iPhone 5s și am tot încercat să-mi fac un Apple ID de pe iPhone, dar îmi cerea întruna metodă de plată, eu neavând cont bancar și am lăsat-o baltă. Apoi m-am dus pe site de pe laptop și am făcut ID-ul acolo și nu mi-a cerut metodă de plată. Am primit și mail-ul de confirmare, ID-ul e făcut. Dar când vreau să-l introduc în AppStore îmi zice că "This id has not been used with the itunes store", apoi dau pe "Review" și iarăși îmi cere metodă de plată și așa ajung la începutul poveștii.
Unii prieteni mi-au zis că lor nu le-a cerut medodă de plată când și-au făcut ID-ul și au băgat "None payment method" sau ceva de genul. Mie de ce îmi cere și ce să fac? Ajutor!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am rezolvat aseară, altfel, în cele din urmă. Îmi pare rău, dar răspunsurile tale nu m-au ajutat din moment ce mie nu-mi apărea opţiunea "None". Dar acum îmi apare happy

| VladyXR a răspuns:

Daca vrei iti fac eu Cont Apple, doresti?

| anonim66231 a răspuns:

Eu am facut cont Apple de pe un iPad, trebuie sa fii atenta cand faci contul acela, cand te pune sa alegi (ca sigur ti-a pus o lista cu master card, Visa etc) lista cu,,, carduri trebuia sa fie un buton in care sa scrie si "none", încearcă sa-l faci din nou, dar atenție. Succes la crearea contului.

| anonim_4396 explică (pentru anonim66231):

Http://s23.postimg.org/4wxu5jp0r/IMG_0213.png așa îmi apare, fără opțiunea "None".

| anonim66231 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat. Mai simplu du-te la un gsm, si ti-l vor face ei

| anonim66231 a răspuns:

Http://youtu.be/xpxQnSlQDvQ Poate acest video o sa te ajute.