| stweety10 a întrebat:

am un laptop Acer Aspire 5610. mi-am instalat de curand windows xp pe el, dar nu am cd`ul cu driver si nu imi merge netul pentru ca nu am placa de retea instalata.Am downloadat driverul de pe site`ul oficial al firmei, dar nu stiu cum sa instalez. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deschide router-ul(daca ai internet wireless) sau conecteaza modemul la laptop si incearca asa: Start/Control Panel/ Network Connections/Create a new Connection si iti apare o fereastra de instalare New Connection Wizard unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| ronin33dan a răspuns:

Http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5610.html Uite de aici iti poti lua ce driver vrei, daca nu este suficient cauta si dupa serialul laptoapei! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am la fel un ascer aspire 5610
la mine problema este ca... daca instalez driverul pentru LAN prima data nu mai pot instala driverul Wireless si daca fac invers nu mai merge instalat driverul LAN
care e problema?