| PaulChamp56 a întrebat:

Buna am un laptop acer aspire 5743G si Core 1 imi ajunge la o temperatura de 78C e bine? sad mi se pare foarte mult si ce ar trebui sa fac sa se mai raceasca?

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

E foarte mult temperatura aia normala e de la 30 pana in 40 ca sa nu se mai duca in temperatura aia tinel pe suprafete plane nu in pat sau pe materiale textile optureaza gaurile de aerisire.Sau i-ati o masa din aia cu coolere pentru laptop.

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

E mult. Incearca sa-l cureti de praf in interior (sau mergi cu el la un service), e posibil sa nu mai functioneze coolerul corespunzator din cauza acumularii de praf. Si bineinteles trebuie urmat sfatul lui FlorinDiablo. Un cooling pad reduce temperatura chiar si cu 10 grade.

| laptopnews a răspuns:

Http://www.emag.ro/search?s_cat=0&s=cooler
Te sfatuiesc sa il duci la curatat... probabil are praf, mai ales daca il tii in pat. Si apoi sa cauti si un cooler. Gasesti mai multe daca accesezi link-ul de mai sus, in functie de buget, de preferinte etc. Succes!

| PaulChamp56 explică:

Stiu ca e cu praf dar de unde pot cumpara un cooler pad?